Informace o výluce autobusů

Od úterý 14. dubna do čtvrtka 16. dubna 2020 bude probíhat úplná uzavírka v obci Dřísy pro pokládku nového povrchu silnice. Tato uzavírka bude mít vliv na provoz autobusových linek 669 a 670. Linka 669 bude v tyto dny zkrácena do Dřís respektive vybrané spoje pojedou až do Křenku. Náhradou za zkrácené spoje pro ostatní obce bude posílení linky 670, která bude zajíždět i do obcí Konětopy, Sudovo Hlavno a Dřísy. Zastávka Dřísy bude pro linku 670 zřízena v ulici Hlavní před školní budovou. V obci Konětopy bude linka 670 zastavovat v obou směrech (tedy do Staré Boleslavi i ve směru do Mečeříže) vždy v pravidelné zastávce linky 669 ve směru do Mečeříže. V příloze Vám pro Vaši potřebu zasílám výlukový jízdní řád pro linky 669 a 670. Na lince 379 dochází po dobu této výluky z provozních důvodů ke změně nasazení garantovaných nízkopodlažních autobusů, ale časy odjezdů zůstávají beze změny.

V pátek 17. dubna 2020 bude probíhat pokládka nového povrchu ve Dřísech v prostoru křižovatky Hlavní a Lhotecká, ale dle dohody se stavební firmou bude průjezd autobusu umožněn od Lhoty na Konětopy a od Křenku na Konětopy. To znamená, že nebude možné pouze odbočení od Lhoty do Křenku. Tím pádem je možné zajistit provoz linky 669 dle pravidelného jízdního řádu. Spoje, které potřebují projet křižovatku v uzavřeném směru se budou otáčet ve Dřísech ulicí Na Obořišti. V praxi tak bude u některých spojů menší zpoždění, ale nedojde ani k vynechání zastávek ani k úbytku spojů.

V dalším týdnu bude probíhat pokládka nového povrchu od 20. do 22. dubna 2020 v úseku od ulice Hlavnovská směrem k obci Konětopy. I v této etapě budou autobusy jezdit podle pravidelného jízdního řádu a ke změnám zastávek nedojde. Linka 669 pojede ze Dřís po silnici směrem na Sudovo Hlavno do Konětop, kde se otočí před obecním úřadem a dále pojede po pravidelné trase. I při této etapě dojde k menšímu zpožďování spojů díky delší objízdné trase. Tím by měla být oprava silnice ve Dřísech hotova.

%d blogerům se to líbí: