Náš tým

HELENA KAŠKOVÁ VALENTOVÁ (ředitelka, pedagog)
Po celá léta své profesní kariery se věnuji práci s dětmi, tedy již více než 20 let. Původně jako sociální pracovnice, vystudovala jsem sociální práci a sociální politiku na FFUK. Z lásky k práci v mateřské škole jsem si později dostudovala SŠ předškolní pedagogiky. Jsem také absolventkou ročního kurzu Základní znalosti Montessori pedagogiky.

Později mě ovšem osud zavál mezi děti předškolního věku, kterým se věnuji od r. 2009. V roce 2012 jsem založila soukromou školku Kouzelnou Fazolku (Praha 7 – Letná), která se za 9 let své existence stala úspěšnou a oblíbenou rodinnou školkou. Fazolka musela svou činnost předčasně ukončit z důvodu výpovědi nájemní smlouvy a absence nových vhodných prostor pro školku na Praze 7.

Mojí hlavní motivací a touhou po založení vlastní soukromé školky před mnoha lety byla chuť a potřeba dělat svou práci “co nejlépe” a moci dětem svobodně a bez překážek vytvářet takové prostředí, které pro ně bude nejen velmi bezpečné, láskyplné a přijímající ale také maximálně podnětné pro jejich rozvoj. Při vedení školky jsem prošla mnohým dobrodružstvím. Školka je živý organismus, který vás nikdy nepřestane překvapovat, bavit a naplňovat.. Práci s dětmi miluji pro jejich rozmanitost, čistotu, otevřenost, se kterou vše kolem sebe přijímají, pro pravdivost.. A ano, i pro tu dávku adrenalinu, kterou jistě každý pedagog dobře zná.. 🙂

Těším mě, že jsem nyní dostala příležitost věnovat se dětem v malé milé lesní školce Boreček a také se spolupodílet na komunitním životě Borku. Je to pro mě velká čest a možnost dělat opět krásnou práci.. 🙂

PETRA KOUBKOVÁ (pedagog)
Jsem rodačka z Brandýsa nad Labem. Mé studijní kroky vedly k humanitním vědám. Vždy mě bavilo sledovat a zkoumat lidskou komunikaci. Taková interakce je pro mě zajímavá u dětí, protože je obohacená čirou upřímností a nestrojeností.
Zkušenosti v roli pedagoga jsem začínala získávat od roku 2012 jako učitelka na 1. st. ZŠ v Boršově nad Vltavou a v Čakovicích. Dále pak jako vedoucí příměstských táborů pořádaných rodinným centrem Matýsek a při realizaci environmetálních programů v rodinném klubu Klíček.
Inspirací, pro mě důležitou, v budování vztahů s okolím a v celkové filozofii života byl nejdříve kurz Respektovat a být respektován, dále knihy Koncept kontinua a Poselství od protinožců. Po čtvrt století hledání odpovědi na základní otázku života, vesmíru a vůbec, přišla ta nejzásadnější odpověď, a tou byly mé dvě děti. Po jejich narození se staly mou neodkladnou součástí. Díky nim jsem zjistila, že ke spokojenosti nás všech potřebujeme hlavně přírodu – objevovat jí, ale i jen tak v ní být.
Všechny tyto životní kroky mě dovedly k práci průvodkyně. Jsem ráda, že mohu působit v lesní mateřské škole Boreček. Pro děti chci být rovnocenným partnerem a provázet je v různých obdobích života, tak aby se mohly věnovat poznávání sebe sama, ale i svět okolo.

JANA JANDOVÁ (chůva)
Vystudovala jsem střední školu ekonomickou. Po narození prvního syna se mi naskytla příležitost pracovat jako chůva pro Brandýský Matýsek a poté v lesní mateřské školce – Ekolandii, kde se mi otevřel mnohem zajímavější svět. Stále více jsem zjišťovala, že mě tato práce baví a naplňuje. Když jsem čekala svého druhého syna, tak jsem měla příležitost pracovat v mateřské školce v Čelákovicích jako asistentka pedagoga. Poté jsem dostala nabídku do jeslí v Káraném,kde jsem pracovala jako chůva čtyři roky. Během této doby jsem absolvovala kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a řadu seminářů. Například – Enviromentální výchova , vhodné aktivity pro děti ve skupině 6 měsíců do 4 let. Kurz první pomoci. Nyní mám příležitost pracovat v lesní mateřské školce Boreček a jsem moc ráda, že mě tato nabídka neminula. Mám ráda přírodu a tvoření s dětmi které mě baví a naplňuje. Mezi mé koníčky patří ještě zahrada, hudba a sport.

PETRA MENDLOVÁ (chůva)
Miluji děti a miluji přírodu a toto spojení jsem našla v krásné školce LMŠ Boreček v obci Borek. V této krásné vesničce je plno milých lidí a spousta míst kam s dětmi vyjít a užívat si krásných zážitků v přírodě. K profesi chůvy mě přivedli mé vlastní děti, které už pomalu začaly odrůstat a mě se po těch dnech plný objevování a té krásné čisté dětské radosti z maličkostí začalo stýskat. Od dětí se v tomto směru máme co učit, protože v dospělosti se právě ten pocit radosti z maličkostí vytrácí a díky dětem z LMŠ Borečku si ten pocit užívám stále. Děti jsou tvořivé a kreativní a já se k nim vždy moc ráda přidám, každý den je tak pro mne zážitkem.